| vladciubuc10 a întrebat:

Cand ma inmatriculez la facultate, trebuie sa platesc si prima transa din taxa anuala, sau o pot plati mai tarziu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de fiecare facultate, asa ca raspunsul corect o sa-l afli doar intreband la facultate, atunci cand te inmatriculezi sau dand un telefon inainte de aceasta.

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de la facultate la facultate dar de obicei trebuie platita si prima rata din taxa.

| danutzu96 a răspuns:

Depinde de facultate. Dar in orice caz prima transa trebuie platita inainte de sesiunea de iarna (asa e la mine, pe cei cu taxa nu ii baga in examen fara sa plateasca prima transa). Intreaba la secretariatul facultatii, o sa aflii un raspuns sigur de acolo.