| Kluwwww a întrebat:

SALUT TPU care este cel mai usor mod e a invata limba germana? Dau funda pentru cel mai bun raspuns!:*

5 răspunsuri:
| Lioиeѕѕ a răspuns:

Daca vrei sa inveti calumea trebuie sa ai muuulta rabdare. Cel mai rapid este sa traiesti in Germania, dar na... Iti poti face cont pe www.livemocha.com este un site in care ti se preda o anumita lectie, te pune sa faci exercitii care mai apoi sunt corectate de nativi. Deasemenea poti sa asculti melodii sau sa te uiti la tv pe PRO7, ZDF sau alte canale nemtesti(chiar daca la inceput nu intelegi mai nimic, te obisnuiesti cu pronuntia).
Viel Glück!
PS: https://www.facebook.com/Bancuri/posts/10151464467221268

| Maddaaaaaa a răspuns:

Cel mai usor este sa iti gasesti un meditator care sa te invete, de preferat un nativ din Germani sau Austria, dar daca ai destula ambitie poti sa inveti si singur, gasesti multe cursuri online happy si eu am invatat singura turca, deci se poate big grin
Bafta :*

| Bianca72 a răspuns:

Instaleazati Roseta stone si acolo poti invata ce limba vrei.De exemplu eu cu acea prigrama am invatat 4 limbi:Italiana, Franceza, Germana si Turca.

| pyka a răspuns (pentru Bianca72):

Damisi mie link de unde l-ai luat

| pyka a răspuns (pentru Bianca72):

Dami si mie link de unde l-ai luat