| TheQuestion a întrebat:

ce materii se baga din clasa a 8-a? Din cate stiu se baga latina, dar altceva? Si informatica din ce clasa se face?
Funda.

Răspuns Câştigător
| sergiustephan a răspuns:

Informatica o poti avea ca optional din clasa a 7-a, iar apoi, daca te vei duce la un profil de mate-info, vei face si acolo.
Stiu ca in clasa a 8-a am avut in plus latina si civica.

| هوراس a răspuns (pentru sergiustephan):

Civică faci și în clasa a 7-a, informatică (eu cel puțin) am făcut din clasa a 5-a, latină am făcut doar în a 8-a, dar mai mult am făcut pregătire la română pentru examen.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol. Depinde la ce fel de scoala esti...

| AdrianaBacescu a răspuns:

Informatica optional-clasa a 7 a, civica si latina

| Alexuta15 a răspuns:

In clasa a 8a vei avea aceleasi materii ca in clasa a 7a+ latina.