| Riker a întrebat:

cine este la Litere? Vreau să dau la departamentul de limbi străine mai exact cele asiatice, din ce se dă admiterea?
Fundă. happy

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pe website-ul oricarei facultati din Ro.vei gasi informatiile necesare tie---- cauta in metodologia admiterii nivel licenta. Spre exemplu, la facultatea de litere Cluj pentru specializare intr-una din limbile asiatice (coreana, japoneza.chineza) examenul consta intr-o proba scrisa la una din cele 6 limbi de circulatie :engleza,franceza, germana, italiana, spaniola, rusa.
Vezi sursa : http://lett.ubbcluj.ro/admitere/nivel-licenta/

| Riker explică (pentru alessia5158):

Deci pot să dau examenul de admitere din limba engleză?

| alessia5158 a răspuns (pentru Riker):

Da --- dar, numai la fac. de litere din Cluj. Cauta pentru cele din Bucuresti, Timisoara, Iasi, Brasov, Craiova etc.--- daca te intereseaza alta locatie!

| Riker explică (pentru alessia5158):

Vreau la Cluj, este mai aproape de mine și am și ceva cunoștințe pe acolo, doar că vreau să știu
În ce constă examenul? Că vreau să încep să mă pregătesc. happy

| alessia5158 a răspuns (pentru Riker):

Din pacate, nu stiu!--- nu urmez si n-am urmat aceasta facultate, ci o alta.
Spor la pregatire si bafta la examen!

| Riker explică (pentru alessia5158):

Oare dacă sunt la ei îmi vor putea oferi ceva informați?
PS: Mersi mult :*

| alessia5158 a răspuns (pentru Riker):

Nu stiu cat de binevoitoare vor fi secretarele care raspind la telefon. Te sfatuiec sa mai astepti pana ce apar informatiile pe site-ul facultatii. In brosura admiterii scrie ca:" pentru informatii privind bibliografia, criteriile specifice si cele de departajare, se va consulta site-ul facultatii"