Întrebare recomandată | olga13surugiu a întrebat:

Cine știe cu ce mă ajută voluntariatul?

Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

Sunt unele facultăţi în România dar mai mult în străinătate la care ai un + dacă ai făcut voluntariat în anumite domenii care ţin cât de cât de specializarea facultăţii. Şi te ajută şi pe tine că mai ieşi din casă şi faci un lucru bun.

| olga13surugiu explică (pentru Ađrian90):

Mersi mult chiar aș vrea la o facultate din România.
P.S. sunt din Moldova

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Experienta si o fapta buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand te ajuta foarte mult pe tine, castigi experienta si iti schimbi modul de gandire. In al doilea rand din cate stiu te ajuta pentru facultate la predarea unui dosar.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se uita nimeni pe astea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profa a zis ca de facultati dar cel mai mult ajuta sa chiulesti de la ore (cand se suprapune cu orarul).

| munteanuionvictor a răspuns:

Te ajuta sa acumulezi experienta de viata și îndemânare.

Răspuns utilizator avertizat