| OppaSaranghe a întrebat:

Credeti ca daca m-as duce la profil mate-info as rezista acolo fara sa fac meditatii? Imi place matematica si ma descurc insa mi s-a spus ca este foarte greu acolo (mai greu decat in gimnaziu) si fara meditatii nu as reusi sa inteleg. Altii mi-au zis ca nu e asa de greu si acum nu prea stiu ce sa mai cred. Inteleg ca e mult de munca si sunt dispusa sa lucrez mult insa chiar fara profesor nu pot sa reusesc? (si nu ma refer la meditatia pe care as face-o intr-a 12-a pentru bac, atunci m-as duce, ma refer daca ar trebui sa fac pregatire de-a lungul anilor ca sa reusesc sa ma descurc la clasa. Nu as putea sa fac meditatie din mai multe motive: situatia financiara, nu m-ar lasa parintii (ei vor sa ma duc la filo ca e mai usor si nu le-ar prea placea sa ma auda ca le cer sa ma duca la meditatie fiindca nu inteleg matematica) si simplul fapt ca m-am invatat sa lucrez singura si de-a lungul gimnaziului nu am avut nevoie de profesor in particular. Voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Da. Ai rezista. Eu am mers la meditatii la mate numa intra 11-a si a 12-a si mai mult pentru admiterea la facultate. Si cel mai important alege profilul in concordanta cu ce vrei tu sa faci mai departe, nu ce spune X, Y, mama, tata.
Prima intrebare e: ce vrei sa faci mai departe?

| OppaSaranghe explică (pentru Zaygon):

Nu stiu laughing

| OppaSaranghe explică (pentru Zaygon):

Nu stiu si cam de aia as vrea la mate-info. Plus ca imi plac mai mult materiile gen chimie, mate, bio decat geografia si istoria dar imi e frica ca nu ma descurc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu făcut nicio oră de meditații și am fost olimpică la mate, profil mate info și 10 la bac. Nu te stresa, n-ai nevoie de meditații

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Olimipică la mate poate că ai fost. Dar la română, cu siguranță că nu.

| Atticus13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa îmi fie cu iertare. Ce greșeală fatală am produs, care ți-a deranjat pacea sufletească?