| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa invat toate speciile literare nescesare pentru evaluarea nationala, mai bine...
Oricat asa sta sa invat o argumentare pe zi nu pot.
Sfaturi?
E bine sa iau lecitina?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ba poti si doua, daca tratezi invatatul cu seriozitate, renuntand la joaca cu telefonul, computerul si iesitul cu prietenii pe strada.
Daca acorzi in fiecare zi cate 1 ora la fiecare specie literara si 1 ora la matematica, iti ramne timp destul sa iti faci temele la celelalte obiecte si sa inveti totodata pentru evaluarea nationala.
In weekned este si mai bine, ca poti invata 5 ore dimineata si 5 ore dupa amiaza, ceea ce ar insuma 20 de ore de invatat pe weekend.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie-o de 2-3 ori că n-ai cum să nu reții

| weloveit a răspuns:

Lecitina e buna, dar se ia cu minimum 3 luni inainte de examen,poti incepe de acum, dar nu exagera. Pentru a invata mai bine, fa ti un rezumat la fiecare opera in parte, apoi dezvolt o cu ideeile tale, exact ca pe o poveste. Incearca sa o povestesti si sa inveti un rezumat al lucrarii pe care dupa il dezvolti. Mult succes!

| anonim_4396 explică (pentru weloveit):

Si daca incep sa o iau de acum...practic o iau degeaba?