| Mircea23592071 a întrebat:

de fiecare data cand ma asculta pentru nota la scoala ma ridic in picioare si imi tremura mainile corpul tot, ce as putea face sa nu imi mai tremure?+ uit tot si nu mai stiu nici sa vorbesc bine la cat de stresat sunt.ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Încearcă să faci niște simulări acasă. Ajută și dacă ești sigur pe materie.
Îmi dau seama că e greu. Succes!

| Mircea23592071 explică (pentru ALGator):

Multumesc, chiar acum invatam, sper sa fiu sigur pe mine+ maine la scoala am ore simple si voi incerca sa mai invat la desen si religie.

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu te mai ridici.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ia un gat de vodka inaintea orei.

| Mircea23592071 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Buna idee, dupa ce ca uitam majoritatea si tremuram mai iau si o gura de votka sa uit tot, pai sa facem treaba pana la capat

| KillaNoFilla a răspuns:

Fa ceva sport si fi mai sociabil.

| NellieLovett a răspuns:

Inveti din timp si rogi parintii sau prietenii sa te asculte. Daca esti chiar foarte stresat rogi profesorul sa te lase 20 de secunde sa iti revi putin si dupa sa te asculte.

| AndreiDV12345 a răspuns:

Si eu eram la fel, gandeste-te ca profesorul nu iti poate face nimic in afara de a iti da nota proasta daca ai putin tupeu in tine, chiar daca nu esti sigur pe tine nu arata chestia asta. Arata ca nu iti e frica pentru ca un profesor nu trebuie sa impuna frica ci respect.Incearca asta va merge + le dai peste nas si colegilor care rad de tine daca sunt si le arati tuturor ca poti.