| anonim_4396 a întrebat:

De mic copil mi-am dorit sa devin medic dar mi-a povestit un prieten care il are pe fratele lui la medicina si mi-a spus ca se face practica pe cadavre! In fine eu as alege intre medic stomatolog, internist sau veterinar! Imi puteti spune daca stomatologul sau internistul face practica pe cadavre! Funda

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, acel prieten te-a făcut să îţi pierzi minţile nu mai fi aşa speriat la medic veterinar o să faci pe animale vii sau moarte un test parcă dezinsecţie se numea şi la stomatolog ar fi cel mai bine, se câştigă enorm şi e ok.
Tu faci ce vrei tu, e viaţa ta.
O seară frumoasă!

| BitKode a răspuns (pentru Brâncuşi):

Imi poti da mai multe detalii despre practica medicului stomatolog?

| Brâncuşi a răspuns (pentru BitKode):

Salut, dacă a înclinaţie sper această muncă te poţi informa, eu unul nu mă pricep ţi-am dat un sfat eu doresc în viaţă să mă fac designer sau broker.
O seară frumoasă!

| BitKode a răspuns (pentru Brâncuşi):

Ms o seara frumoasa si tie

5 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Nu cred ca o sa ai vreo treaba cu,, vreun cadavru'', adica, stomatologu' are treaba doar cu dintii, internistul interneaza.

| valentino52 a răspuns (pentru SamSon):

Ba are treaba si stomatologul stati linistiti. In primii ani se face medicina primara deci da, vei lucra si pe cadavru. Apoi din anul 3 daca nu ma insel se pune accentul pe stomatologie!