| Cocheta a întrebat:

degraba prietenul meu implineste virsta de 20 de ani... Ce sa-i ofer? Ce cadou sa-i fac? Dati-mi ceva sfaturi. M-a gindesc la vreun inel de argint\aur. Cind a fost ziua mea el mi-a cadonat o jucarie mare de plus. Cel mai bun sfat funda kiss

5 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Un ceas,un parfum care si-l doreste el mult,un CD cu muzica preferata/filmul preferat,o bratara/un lant de aur sau argint cu pandantiv cu numele lui sau initiala numelui, o carte numai buna de citit pentru varsta lui, un album cu poze reflectand momente petrecute impreuna cu tine etc.
Bafta!happy

| Minnie a răspuns:

"evident, după ce termini cu pupatul -, să deschizi un dicţionar, măcar în internet, ca să constaţi că nici verbul „a cadona" nu a fost găsit, evident pentru că nu există în limba română. El a fost ticluit alandala,"

fraza luata de pe net

poate la tine in dictionare exista "a cadona", la noi, restul, insa sa stii ca nu scrie ce inseamna. Chiar am cautat pe internet, prin dictionare ca poate nu mai stiu eu limba romana, dar supriza!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gandeste-te ce-i lipseste. Ce e aia "cadonat"? Nu- l-am gasit in Dictionarul Explicativ al limbii romane (DEX)!

| express11 a răspuns:

I-ai un inel vibrator!

| Bellatris a răspuns:

Uite poate gasesti ceva aici.

http://www.treathim.com/