| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut TPU, eu am fost student la usamv București, am renunțat la facultate si am fost exmatriculat ca asta e procedura si vreau sa-mi iau diploma de bac originala, trebuie sa am vreo cerere? Sunasem la telefon secretariatul si mi-au spus mai in sictir ca nu ar fi necesara vreo cerere dar nu stiu, la voi au fost întâmplări de genul cum a fi procedat?

Răspuns Câştigător
| Kren a răspuns:

Te duci la secretariatul acelei unități de învățământ și le spui că vrei diploma de bacalaureat. Se face cerere pentru asta pentru că se păstrează o evidență iar ei trebuie să-ți pună la dispoziție foaia respectivă ca s-o completezi

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru Kren):

Si ti o da imediat ce completezi cererea? Te intreb ca chiar nu stiu si de asta

| Kren a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Da, ar trebui să ți-o dea la scurt timp după ce faci cererea. Acum depinde și de cheful lor și de cât de bine sunt organizați

4 răspunsuri:
| Tcob123 a răspuns:

Bună! Cum a fost la USAMV? Vreau sa dau și eu la ID. Ce te-a determinat să n-o mai frecventezi?

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru Tcob123):

Cam praf nu recomand facultatea personal, in afara de o singura secretara care a fost ok restul personalului sub orice critica, fara respect si bun simt etc