| Mihai_Mihai_1990_G2I4 a întrebat:

Ieri am aflat notele de la evaluarea națională și am cateva intrebari.Eu vreau sa ma fac profesor de romana dar nu stiu pe ce profil sa ma duc.Stiinte sociale sau filologie? Unde se face Mai multa romana si care profil imi ofera mai multe oportunități?

Răspuns Câştigător
| Alexx234qw a răspuns:

Filologie si apoi facultatea de litere (filologie)
La filologie faci cam 5-7 ore/ saptamana si la stiinte sociale faci cam 4 -5 (max)/ saptamana

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ce vrei tu sa faci in continuare profilul de filologie este cel mai indicat.

| MariaDima3000 a răspuns:

Pe filologie se face mult mai multă romană, îți recomand sa te duci acolo.