| FlorynFlOo a întrebat:

ieri la evaluarea nationala am facut cam toate exercitiile corect dar la sfarsit am observat ca am scris la tablou,,Romania Revolutionara,, si nu,, Romania revolutionara,, si din graba am scris peste R un r. Credeti ca poate fi considerat semn? Alte greseli nu am avut si aici am incercat sa nu ingros si sa nu arate urat.

5 răspunsuri:
| Vl4dimir a răspuns:

Iti poate scadea maxim 0.10. Pai daca si asta ar fi considerat semn, atunci de ce ar mai fi examen?!

| Sasha30 a răspuns:

Eu zic sa stai linistit, puteai sa lasi si cu "R". Dar ce pot sa-ti spun? Conteaza foarte mult de profesor. Si chiar de s-ar considera, cat iti poate scadea? 0.01. Serios acum..eu zic sa stai calm si sa astepti rezultatele. Mult succes la mate!

| yoana98 a răspuns:

Nu ti se considera semn

| anneAlb a răspuns:

Cred ca o sa depindă de profesor. Poate dacă o sa înțeleagă ce ai scris o sa iti ia în considerare, dar ti- am mai spus, depinde de profesorul sau profesorii care corecteaza

| Lizi45 a răspuns:

Eu ieri am facut ceva mult mai grav, am taiat o greseala cu o linie orizontala si dupa am ingrosat, am intrebat supraveghetorii daca se considera ca semn, si au zis ca nu e nicio problema, dar mie tot imi e frica!broken heart(((
La tine sigur nu se considera ca semn.