| DorofteiLuptatorul a întrebat:

imi puteti zice cum sa nu mai am,, frica,, de a fi speriat de faptul ca nu o sa stiu(sau ca o uit) lectia la materia x si o sa iau o nota mai mica sau sa imi fie frica ca nu o sa imi primesc nota corecta(adica sa zic de 9 si profesorul sa-mi dea 8 sau mai putin).

Răspuns Apreciat de Editori
| Ekko009 a răspuns:

Si eu trec uneori prin asta, dar ma gandesc ca pana la urma e doar o nota... Si cu ce te poate influenta asa rau o nota sub 9? Media se poate corecta; dar oricum suntem intr-un sistem de invatamant in care majoritatae notelor nu reflecta capacitatea elevului, dar asta e alta poveste. Pur si simplu nu te mai gandi la nota asa de mult, si daca tu esti convins pe tine o sa stii, cand te intreaba; si daca uiti pe moment, si iti amintesti dupa, macar esti impacat cu tine ca ai stiut

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"cum sa nu mai am,, frica,, ca nu o sa stiu(sau ca o uit) lectia la materia x"

simplu: inveți de nota zeci