| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum pot scapa de frica de profesor(adica imi e frica ca o sa ma incurc cand o sa pun lectia si ca o sa-mi dea o nota mult mai mica.

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să te calmezi, învață și nu o să iei notă mică.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea poti sa scapi de ea decat infruntand-o direct. Te duci sa te asculte, fii increzator, nu are ce sa se intample rau.

| DorofteiLuptatorul a răspuns (pentru aXy99):

@aXy99 Tot asta imi spun prieteni dar nu stiu cum pot sa fiu increzator, imi tot fac filme ca o sa primesc o nota mica si ca o sa-mi strice media

| Bizon95 a răspuns:

Citat:
"DorofteiLuptatorul a întrebat:"

cica, ca te dai "Luptatorul", dar

dupa aia dovedesti cu varf si indesat CA MORI DE FRICA dintr-un motiv penibil... note

YUCK!

| DorofteiLuptatorul a răspuns (pentru Bizon95):

... ai vazut meciul Doroftei vs Paris happy?

| Bizon95 a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

NU
dar stiu cine e Doroftei
si chiar daca nu as stii, ai pus "Luptatorul" dupa aia
si ai pus asta ca fiind caracterizare personala pentru tine isuti

dar nu prea imi pari luptator, imi pare rau tongue

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai ce se poate intampla daca iei o nota mica? Nu e o tragedie. Te bat parintii acasa?
Pot sa te ASIGUR ca absolut nimeni nu o sa te intrebe niciodata ce note ai avut in scoala. Doar nota de la bac conteaza la admiterea la facultate. Daca esti la gimnaziu probabil iti e frica de admiterea la liceu, dar notele au o pondere mica la media de admitere, poti intra la un liceu bun si daca ai note mai mici cu conditia sa inveti bine pentru examen? Nu e bine sa traiesti in stres din cauza asta. Tu doar invata logic lectia (nu trebuie sa o memorezi), inveti pentru tine nu pentru nota.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îți controlezi emoțiile. Altceva nu știu ce sa zic.

| andiceasu95 a răspuns:

Asta e un nimic pe langa ce ai scris tu, am primit odata 4 ca mi-a suflat colegu' de banca gresit raspunsul si ne-am ales amandoi cu 4 laughing