| Andreea_8014 a întrebat:

Cum pot sa trec peste emotiile de la teza? Eu stiu toata materia iar cand intra profesorul in clasa tremur, dar nu uit materia.crying.si mi-e frica sa nu i-au nota mica deoarece am doar 9 si 10 la toate materiile, si daca in teza as lua un 8 mi-as strica media.crying

Răspuns Câştigător
| oooooooo a răspuns:

Daca pana acum ai reusit sa iei 9 si 10 sunt sigura ca si acum o sa reusesti.concentreaza-te pe subiecte si nu pe profesor ca nu iti face nimic.gandeste-te ca esti singura in clasa si apuca-te de scris.bafta!

17 răspunsuri:
| gabimaris a răspuns:

In primul rand ai grija sa nu faci aceeasi greseala si la teza: "mi-e frica sa nu iau" este corect! Apoi, daca emotiile sunt constructive este ok, trebuie sa ai in vedere doar idealul tau imediat si sa faci totul pentru a-l atinge! Succes!

| Princessee a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar incerc sa dau tot ce e mai bun din mine! Mult succes!

| Ella_6365 a răspuns:

Hmm. e bine sa faci niste chestii daca pur si simplu nu poti trece de emotii, fa de exemplu... pariuri cu colegii ca vei lua, eu stiu... o nota buna in acea zi, si asta te va motiva sa raspunzi! a fost doar un exemplu, poate nu cel mai bun, dar fa orice te motiveaza pe tine ca sa raspunzi si o sa vezi ca o sa scapi de acea frica

| kufu a răspuns:

E normal sa ai emotii! Trebuie insa ca din momentul in care ai vazut subiectele sa tragi aer in piept, sa te linistesti pentru ca sti raspunsurile si sa te pui pe treaba. Succes!

| pisi dy a răspuns:

Asa, si daca iei 8 ce se prabuseste? stii tu mai putin? mama, ce probleme iti faci! sa stii tu de zece si sa iei 8, ca e plina Romania de oameni de zece pe furat si copiat! nu sunt asa importante mediile, ci cu ce ramai in cap! Siguranta si curajul le capeti cu timpul, cu experienta invatand de zece nu cautand sa iei zece la teze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general ai emotii doar la inceput. Apoi, dupa ce se dau subiectele, nu te mai gandesti decat la rezolvarea lor, atat! Daca esti o fata care invata intr-adevar, nici n-o sa sesizezi cum trece timpul.La un moment dat vei termina lucrarea si de-abia atunci iti vei ridica ochii din foaie si vei vedea ca esti in clasa si ...gata teza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stay calma.trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa nu te lasi coplesita de emotii.Vizualizeaza un viitor stralucit in tot ceea ce te privesewinking. din punctul meu de vedere esti ok felicitari pentru notele obtinute si succes in continuarewinking nu uita sa ai incredere deplina in tine. ce zodie esti?(eu sont leoaica si desi nu am note bone k ale tale stiu sa ma revansez, daca nu as fi asa optimista nu stiu de unde mi-as capata increderea.)lasa-mi id tau:X pop:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o dulkika
mrs pentru incurajare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aduti aminte de cei care iti tin pumnii si gandeste-te ce bucurie le faci cand iei nota maxima! (eu asa fac si de fiecare data iau 9-10)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceias problema.cryingdoar ca eu am impresia ca uit toth.cryingdar asta mi se intampla doar la matematica.la romana abia astept sa dau teza.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e frica de profesor? ca nu inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu azi dau teza la romana si mi-este frica( ca la orice teza). Ma speria faptul ca vreau media 10 si am cativa de 10, dar si un 8 si trebuie sa iau 10 in teza. Ma descurc destul de bine la romana si acum am terminat de repetat si nu stiu ce sa fac acum in timpul asta liber(mai am 2 orehee hee ), mi-e frica sa nu uit tot. Oricum profesoara e super draguta si o fata de aici are dreptate. Ai emotii la inceput si dupa aceea esti prea ocupat cu rezolvarile(asta daca le stii bine), mai exista problema(pentru mine) la compuneri: trebuie sa ma gandesc putin si nu stiu daca imi ramane timp, ca eu scriu incet la lucrari si teze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei eu! uite soro parerea mea sunt baiat dar si eu parca ma sperii cand vad subiectele de teza iar ma uit un pic la ele si vad ca stiu iar ce nu stiu las la sfarsit dar un om intelept mi-a spus inainte de teza la romanasicknu trebuie sa ai emotii deoarece daca sti sti asa ca nu poti sa iei nota mica atunci cand sti... asa o si fost am avut teza la romana si am luat 10 maine am teza la mate emotiile sunt mari dar ma voi pregati ca lumea si sper sa iau 10 sau macar un 9big grin bafta si asculta sfatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am teza la mate... si am emoti foarte marisad incearca sa iti imaginezi ceva ce iti place. poaate va reusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am numai 10 si de exemplu eu am luat inainte de teza la matematica 10la algebra si 10 la geometrie la teste iar in teza am luat 8 nu stiu de ce, ca am invatat tot week-end-ul dar am plans mult dar am trecut stiu ca oricati de 10 as lua tot imi iese media 9. Anul trecut am luat 10 la toate tezele. Azi am teza la romana dar am invatat foarte mult si sunt caonvinsa ca voi lua 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti fie frica te concentrezi si nu te gandesti ca e teza si ca e o evaluare[fara nota]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha! tu sti ce m-as bucura sa iau eu un 8 in teza? anul trecut am luat 6 in teza de la mate iti dai seama? nu-i nimic daca iei 8 nu e sf lumii.