| yAdrian a întrebat:

In legatura cu BAC-ul, voi ce parere aveti de materia la alegere?
Sunt la liceu Tehnologic si am la BAC: Romana, Mate si de ales intre: Geografia de a XII-a, Economia de a XI-a, Biologie Animala si vegetala (a IX sau a X a, nu stiu sigur) si Logica ( a IX-a ).
Dupa simulari constat ca am luat 9 la Romana (pot sa iau si la BAC un 6 lejeer) la Mate 4, 80 (pana la BAC mai invat sa iau MINIM 5) iar la disciplina la alegere, la care trebuie sa iau 6+, am ales sa dau simulare la Geografie la care am luat 5, 05 (nestiind mai nimic, doar ce mi-a ramas in cap). Pana ieri, eram 90% sigur ca voi da BAC-ul la Logica, ma si gandeam sa fac pregatire, dar vazand ca am luat 5, fara sa stiu mare lucru m-a rascolit putin. Acum, nu stiu ce sa aleg, Logica sau Geografie.
Voi ce parere aveti? Voi la ce ati dat BAC-ul si cum a fost?

Astept parerile voastre. Dau funda celui mai complex raspuns, cu cele mai multe sfaturi. Fara comentarii aiurea, va rog!
Multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| IseeVoices a răspuns:

Depinde la ce esti tu mai bun, la ceea ce iti place, ce inveti tu mai bine si mai repede. Daca ai luat 5.05 fara sa fi invatat prea mult poti sa dai la geografie mai faci si cateva ore de meditatii si ajungi la 7-8.
Eu am dat bacu la biologie si am luat 6 fara sa invat prea mult. Alegerea tine doar de tine.

| yAdrian explică (pentru IseeVoices):

Mai bun nu cred ca sunt nici la Geografie nici la Logica.
M-am uitat si peste Economie si Biologie, dar ( in afara de Geografie ) Logica mi s-a parut cea mai usoara. Dar, intre toate 4, vad ca am luat 5 la Geografie cu minim de efort si cum ai zis si tu, cu niste meditatii poate scot un 7-8.
Multumesc pentru raspuns. Mai astept cateva.

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu esti bine informat.
Materia la alegere o dai la :

Logica / Psihologie / Economie / Geografie.
Nu e vorba de biologie aici... Cel mai bine dai la geografie, iei lejer un 4 daca stii cultura generala, fara sa inveti

| yAdrian explică (pentru AC4S4):

Crede-ma ca am prieteni din ACELASI LICEU care au dat simulare la Biologie Animala si Vegetala. Daca aveam si Psihologia la alegere, alegeam clar Psihologia.