| zzzClaudiu a întrebat:

In legatura cu Evaluarea Nationala 2016, cum credeti ca vor fi subiectele? Usoare, grele, de ce si sa veniti si dvs. cu cateva pareri. Multumesc!

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Am terminat liceul anul trecut, deci am dat si BAC-ul si, evident, si Evaluarea Nationala. Din ce am observat, se obisnuieste ca simularile sa fie mai dificile, iar proba propriu-zisa de dificultate medie, accesibila pentru o nota de peste 6. Daca anul acesta se va respecta regula, cei care si-au dat cat de cat interesul, n-ar trebui sa aiba probleme.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest an, subiectele de la examene vor fi mai uşoare deoarece este an electoral happy

Toate cele bune!

| RaresAndrei30 a răspuns (pentru bursuc001):

Ce legatura are anul electoral 2016 cu evaluarea nationala?

| untu a răspuns:

Nu stie nimeni care sint subiectele si daca sint usoare sau grele! Cel mai important e sa fii pregatit, sa inveti la toate subiectele si fa-ti meditatii si te asigur ca veti reusi la examene, depinde ce subiecte ce vi se da!

| MadagasHardwell a răspuns:

Frate nu te panica ca o sa va dea super usor la fel ca in ultimii 6 ani. eu termin a 11 a acum si acum 3 ani imi intrebam toti prietenii care au trecut prin acest examen cum a fost si cum vor crede ca vor da atunci. Am facut meditatii din cls 7 pana intr-a 8 a la sfarsit in fiecare saptamana si la romana intr-a 8 a la fel doar ca ai mei doreau sa iau note care sa ma ajute la cel mai bun liceu din oras, adica note mari. Cand am trecut prin acest examen si am vazut ce subiecte mi au picat, mi-a parut sincer rau ca am dat atatia bani pe meditatii si ca am pierdut atata timp pregatindu-ma intens pentru un examen de 2 lei. La mate mi am batut capul la meditatii cu toate problemele posibile si toate situatiile de rezolvare... am terminat lucrarea la mate in 30 min si am mai stat 30 minute in sala " ca sa ma verific" pentru ca nu ma lasa sa plec asa devreme din sala de examen. Si la romana a fost destul de usor. Luasem 10 la mate si 9, 10 la romana. sunt ferm convins ca puteam sa iau aceste note si daca nu faceam atatea meditatii pentru,, examenul maturitatii". So keep calm ca o sa va dea usor laughing. Bafta la toti care sunteti a 8a si dati examene!