| aleeks a întrebat:

In primul rand va multumesc anticipat celor care imi vor raspunde. Deci, vom face la scoala sceneta cu "Vizita..." de I.L. Caragiale. Inrebarea e: Cu ce sa ma imbrac eu ca vizitator tinand cont de timpurile de atunci? Scuzati-ma daca am gresit categoria.

4 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Pantaloni de stofa inchisi la culoare, camasa alba, vesta, palarie, pantofi inchisi iti pui eventual si o mustata falsa. Lornion e prea mult nu?

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Te poti imbraca cu un costum (pantaloni, sacou, papion si camasa), o plalarie dar din aceea inalta. Ca cea de magicieni, si cu un baston (nu baston de mosi, din acela cu maner de metal).
Iti poti pune si o mustata falsa pentru efect.
Sper ca te-am ajutat. Mult succes!

| NGC6543 a răspuns:

Ai putea sa te imbraci cu pantaloni negri, camasa alba, eventual o vesta, cravata sau papion.