| Serge a întrebat:

In ultima vreme m-am gandit sa dau examenul Cambridge, dar am undele intrebari la care nu prea gasesc raspuns.

1. Ca sa fac Cambridge English: Proficiency (CPE), trebuie sa am si examenele mai joase?
2.Care este pretul fiecarui examen?

4 răspunsuri:
| elysi a răspuns:

1. Nu, nu trebuie, insa CPE este foarte dificil, chiar peste nivelul unora dintre profesorii de engleza. Iti recomand sa dai CAE (Cambridge English: Advanced). E putin mai usor si daca il iei esti acceptat oriunde.
2. CPE este 625 lei
CAE este 610 lei
FCE (Cambridge English: First) este 575 lei

| Larrissa21 a răspuns:

Hello Serjbatting eyelashes

| Serge explică:

De asemenea, sti ceva despre IELTS?

| elysi a răspuns (pentru Serge):

Tot ceea ce stiu e ca IELTS este mai usor decat Cambridge si este recunsocut in mai multe tari si universitati, insa este valabil doar 2 ani.