| rumi36 a întrebat:

Salut TPU,intr-o saptamana trebuie sa ma duc sa completez fisa de admitere pentru liceu, si vreau sa merg pe stiinte ale naturii pentru ca m-ar ajuta mai mult in legatura cu ce vreau eu sa devin in viata dar nu prea le am cu chimia iar cu matematica ma descurc cat de cat.
Sa ma duc pe stiinte sau nu? Cum as putea recupera materia la chimie din 7-8 considerand faptul ca profesoarele n-au prea venit la ore?

Răspuns Câştigător
| AlexAlxAlex a răspuns:

Eu doar ce am terminat liceul si am fost exact in situatia ta, imi era frica de ce voi face la chimie, asa ca vreau sa iti spun ca la chimie materia se va lua de la 0, iar la matematica profesorii de liceu de regula fac recapitulare o perioada mai indelungaata de 1 luna sau chiar doua pentru a fi siguri ca pot continua sa predea materia, asa ca dai la stiinte ale naturii daca chiar iti doresti fara frica. Succes!

2 răspunsuri:
| Staicu_Ionut_1994 a răspuns:

Parera mea in treba si pe parint si daca ai posibitate du-te pe info

| Nazzi a răspuns:

Prin meditatii. Materia de 7-8 se recupereaza rapid. Faci meditatii pana consideri ca ti-ai format baza si te descurci.