| DementialRoby a întrebat:

Joia aceasta dau teza la matematica si sunt putin stresat pentru ca nu prea ma pricep la matematica. spuneti-mi va rog cum sa fac sa o inteleg mai bine si sa iau o nota mare?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

E un picut cam tarziu sa mai poti face ceva, daca teza este joi. Matematica nu se invata asa de usor, pe ultima suta de metri. E plina de formule si metode de calcul, care daca nu le-ai invatat la timpul cuvenit, acum e cam greu. Totusi, pentru orice eventualitate, ai putea sa-ti scoti pe o foaie toate formulele predate semestrul acesta si sa incerci sa le inveti, eventual sa incerci sa rezolvi si ceva exercitii aplicand acele formule. La geometrie invata formulele predate (arie, volum, etc.) si chiar daca nu vei sti sa rezolvi problemele date la teza, scrie macar formulele cerute. Daca ai si datele necesare, incearca sa le si inlocuiesti in acele formule si poate ca vei reusi sa iei o nota cat de cat onorabila. In rest, bafta maxima si pe viitor, burta pe carte!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Este imposibil să înveți în trei zile ceea ce trebuia să înveți în 4-5 ani.
Ar fi cu adevărat ceva „demențial".

| sabin89 a răspuns:

Da timpul inapoi si invata toate alea la vremea lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Anca_4010 a răspuns:

Ce ai facut la teza si ce cls esti?

Întrebări recente