| MxM222 a întrebat:

La Evaluarea Nationala ( clasa a VIII-a) am obtinut media 9, 76 cu tot cu media claselor V-VIII. As avea sanse sa intru la Lazar la stiinte ale naturii tinand cont ca anul trecut ultima medie a fost 9, 62? Stiu ca nu are cum sa stie nimeni daca vor creste sau vor scadea mediile, doar cer opinia voastra. Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai şanse să fi repartizat/ă la acel liceu!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Preferabil să treci, între primele opţiuni, specializări cu media ( 2014 ) +/- 1 p ( faţă de media ta de admitere )...

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu cred ca da, pune a2-a optiune Șincai, e super

| alexs99 a răspuns:

Ai sanse sa intri, chiar daca vor creste mediile de admitere, aceasta crestere va fi insesizabila la liceele cu medii peste 9, 50.
O zi buna.

| deny1230 a răspuns:

Nu stiu, dar oricum cred ca o sa intri printre ultimii.Mediile o sa creasca, sunt sigura