| anonim_4396 a întrebat:

la evaluarea nationala roma la prima compunere daca am scris opinia cu semnificatiă poeziei este ca autorul pune in evidenta ca poezia apartine genului liric apoi ca in primul rând am scris definitia genului liric apoi am scris despre unele versuri ce semnifica exemple de imagini artistice apoi am precizat ritmul si rima (spun pe scurt acuma si am folosit termeni in primul rând concluzie etc) îmi da măcar 10 puncte? Plus ca aveam 21 randuri

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

In mare parte e ok, posibil sa-ti dea... sa stii ca depinde foarte mult si de cel care corecteaza, daca vrea sa te ajute sau nu.
Totusi, inceputul nu prea suna ok. "Autorul pune in evidenta ca poezia apartine genului liric"... puteai vorbi despre imaginile artistice, sa spui ca ele pun in evidenta ca apartine genului liric, nu autorul. Autorul nu prea face asta laughing
Sper sa iei nota cat mai mare. :*

| anonim_4396 explică (pentru Crisu):

Am spus despre bucuria si sentimentele autorului in continut cu imagini artistice si figuri de stil oricum mersi de răspuns

| Crisu a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles asta, eu ma refeream la ce ai spus ca ai scris in introducere big grin

3 răspunsuri:
| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Nu! mesajul era bucuria pe care o starneste venirea anului nou laughing