| DorofteiLuptatorul a întrebat:

cand trebuie sa ma apuc sa invat pentru examen si ce metode sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca nu ai invatat in viata ta, de habar nu ai ca asta este progarmul normal al unui copil, de 8 ore.
Mergi la cursuri la liceu si ai zilnic 6-8 ore, apoi vii acasa si mai faci teme inca 4 ore, deci inveti 10-12 ore pe zi oricum. Sambata si duminica este un bonus, inveti doar cate 8 ore, de la 8 dimineata la 2 dupa amiaza, ca sa ai timp de pranz si apoi relaxare.
Deci este chiar lejer.
In ce priveste raspunsul tau nesimtit, ar trebui sa ai grija pe cum vorbesti, ca nu toti suntem copilasi pe aici, mai suntem si adulti, profesori, parinti samd.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuia sa te fii apucat de cateva luni de invatat, pentru examenul de capacitate.
Acum este cam tarziu, ca mai sunt 3 luni si dai examenul.
dar daca pui mana zilnic sa lucrezi 2 ore iar sambata si duminica cate 8 ore, ai toate sansele sa iei note bune.
Metoda cea mai buna de invatat, este cand inchizi toate aparatele electronice din camera respectiva, inclusiv telefonul, si pana nu termini de invatat la tot, nu deschizi nimic si nu raspunzi la nimeni.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru Violleta2022):

8 ore, da tu ești nebuna, de la 12 de ex pana la 8, zi măcar ceva realistic

| DorofteiLuptatorul explică (pentru Violleta2022):

Scuze daca te-a ofensat ce am scris dar credeam ca ma iei peste picior

| Violleta2022 a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Se pare ca nu ai invatat in viata ta, de habar nu ai ca asta este progarmul normal al unui copil, de 8 ore.
Mergi la cursuri la liceu si ai zilnic 6-8 ore, apoi vii acasa si mai faci teme inca 4 ore, deci inveti 10-12 ore pe zi oricum. Sambata si duminica este un bonus, inveti doar cate 8 ore, de la 8 dimineata la 2 dupa amiaza, ca sa ai timp de pranz si apoi relaxare.
Deci este chiar lejer.
In ce priveste raspunsul tau nesimtit, ar trebui sa ai grija pe cum vorbesti, ca nu toti suntem copilasi pe aici, mai suntem si adulti, profesori, parinti samd.

| CleanHeart a răspuns:

Pai si de azi daca vrei
Invata cu pauze si incearca sa intelegi macar putin ce scrie pe acolo, uite-te si pe Youtube ca is video.uri anume pentru asta si iti explica mai bine.