| RoGamerUp112 a întrebat:

ma pot transfera de la electronica si automatizari la mate-info, dau funda!

Răspuns Câştigător
| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Da,te poti transfera din semestrul al II-lea daca ai cel putin media ultimului promovat.De asemenea, va trebui sa sustii un examen de diferenta la informatica(oral si scris).
Succes!
Pa, pa.

| RoGamerUp112 explică (pentru DreamerBoy):

Sa zicem ca am ceva talent la info, lucrand putin in visual basic, dar la mate trebuie sa dau?

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Cum NU precizezi in ce clasa doresti trasferul, banuiesc ca in clasa a X-a a unui liceu din filiera teoretica, profilul real si specializarea mate-info. Daca da, prima conditie a transferului este cea de medie asa cum se specifica in ROFUIP : media anuala corespunzatoare clasei a IX-a trebuie sa fie cel putin egala cu cea a ultimului promovat din clasa la care soliciti transferul( art.152, litera b) din ROFUIP:http://cdloga.ro/......colar.pdf)

De procedura transferului ar trebui sa se ocupe unul dintre parinti, tu fiind minor. In acest sens, parintele intocmeste o cerere adresata Consiliului de administratie al scolii la care doresti transferul (cererea se depune, sub numar de inregistrare, la secretariatul scolii la care doresti sa te transferi).

3 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Te poţi transfera de oriunde unde vrei. Trebuie să dai nişte diferenţe la info dacă te transferi în semestrul 2 sau la mate şi fizică dacă te transferi în a 10-a.

| RoGamerUp112 explică (pentru Kiwibibilă):

Care sunt sansele sa se elibereze vreun loc din 120 sau cate sunt

| Kiwibibilă a răspuns (pentru RoGamerUp112):

N-are cum să se elibereze.

| RoGamerUp112 explică (pentru Kiwibibilă):

Ce sa se elibereze

| RoGamerUp112 explică:

P.S Media mea a fost cam mica, si cum pot sa ma transfer fara media din clasele 5-8