| AdelinneStyles a întrebat:

Mai am un an din scoala generala si nu stiu unde sa intru dupa. Ce licee in Cluj-Napoca cu profil de filologie= bilingv si licee bune stitit? Vreau sa caut si sa ma interesez pentru ca in orasul meu cel mai bun liceu nu ma prea multumeste si am note bune, iar examenele nu cred ca vor fi o problema.

Răspuns Câştigător
| DeniiSlipknot a răspuns:

Heii
Sunt din Cluj. In primul rand vreau sa te felicit ca esti interesat/a cu un an inainte de evaluare. Cel mai bun liceu de blilingv ar fi Gheorghe Sincai. Mi-am dat proba anul acesta si am luat 7.10 ceea ce ma face admisa. Este unul dintre cele mai bune licee din cluj si ti-l recomand cu mare caldura. De filo ar mai fi Eminescu pe sectia de romana. Si alte licee bune ar fi ( in ordine crescatoare dupa cum mi le pun pe fisa de admitere ) :
Ghibu
Baritiu
Peda

Daca ai alte intrebari, intreaba-m-a linistit/a. Apropo, in ce scoala esti? :3

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti lista TUTUROR liceelor/specializărilor din judeţul Cluj în "Broşura admiterii 2015" de la linkul :
http://www.isjcj.ro/htm/Admitere/2015/Brosura_2015.pdf

Vezi şi "Topul liceelor 2014" la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Toate cele bune!

| AdelinneStyles explică:

Multumesc mult!
Da, ma intereseaza pentru ca nu vreau sa ajung un nimic in viata si sa imi stric toate gradele la un grup de meserii.
Stau in Alba, nu sunt din Cluj, dar as putea ajunge acolo avand in vedere ca tatal meu e acolo.

| DeniiSlipknot a răspuns (pentru AdelinneStyles):

Hei. Nu pot sa iti trimi mesaj pe TPU fiindca iti este setat sa primesti mesaje numai de la Seniori. Dar da, te pot ajuta cu cea mai mare placere in legatura cu Gheorghe Sincai happy