| marius_8727 a întrebat:

Maine este prima zi de liceu, iar eu am foarte mari emotii. As dori sa imi spuneti si mie cum decurg lucrurile in prima zi, pas cu pas, deoarece sa stiu la ce sa ma astept. Astept raspunsurile voastre. Multumesc!

7 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Ce e în neregulă cu voi toţi?! E doar liceul, ce sunteţi aşa de disperaţi? Profesori noi, colegi noi, clădire nouă şi atât! Gândeşte-te la cum a fost prima zi de şcoală în clasa a8-a şi schimbă câte ceva.

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa ai emotii,nu se intampla nimic o sa te duci langa clasa si diriginta ta la festivitatea de deschidere,apoi va duceti in clasa, va asezati in banci care cum vreti.Iti recomand sa te pui in banca cu cine vrei sa stai tot anul, s-ar putea sa va lase sa stati cum vreti fiind boboci orienteza'te de unde poti copia mai bine, punete cu cineva care stii ca e mai destept si invata (de regula fetele care invata bine se pun in primele banci) sau punete cu o fata frumoasa la care vrei tu sa te dai ...cam asta si s-ar putea sa va dea manualele happy

| ICanSeeAll a răspuns:

Imi amintesc ca anul trecut si eu puneam multe intrebari de genul acesta. La mine la liceu a fost asa:am ajuns la scoala, era agitatie mare peste tot, se aranjau pe clase intr-un careu, altii vorbeau, se plimbau. Eu nu mi-am gasit clasa decat mai tarziu si nu am vorbit nimic cu colegii pentru ca ascultam ce zice directorul. Dupa discurs, a strigat fiecare clasa de a9a pe rand si i-a poftit pe toti sa plece impreuna cu diriginta lor. Eu am ramas mai in urma cu inca o fata si am inceput sa vorbesc cu ea. Am emrs in clasa, ne-am pus in banci si diriginta a inceput sa vorbeasca. Nu mai stiu exact daca ne-au dat cartile din prima zi. Imi amintesc ca au venit cativa fosti elevi de-ai dirigintei care au terminat a12a sa ne spuna cate ceva si sa ne ureze succes. A fost o zi frumoasa. Succes!

| FashionCellia a răspuns:

Pai eu cred ca decurg ca in prima zi de scoala.te duci,astepti pana te striga,te duci in clasa,iti da programul,si pleci.O am pe sora mea la liceu,cred ca dupa aia o sa va duceti undeva sau nu stiu o fi doar o traditie dea pretenilor surorii mele, da cine stie, oricum cred ca e la fel ca la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa fie foarte frumos, cel putin la mine asa s-a intamplat.eram toti curiosi sa ne cunoastem, sa vedem care cum suntem unii ne stiam de la celelalte clase din gimnaziu.Ne-am imprietenit la catarama dupa maxim 3 luni ne cunosteam toti, eram ca o comunitate, e super.Treci peste glumele proaste si toate chestiile care poate s-au intamplat in prima zi din primara sau gimnaziu,pentru ca toti vin cu o anumita experienta, mai maturi se schimba lucrurile.O sa fie frumos, ai sa vezi! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vad eu treburile, tu iti inchipui ca mergi intr-un lagar de concentrare, unde nazistii vor face experiente pe tine.
Este o scoala ca oricare alta.
P.P. Ai mare grija, fetele din liceu musca al dracu'! laughing

| TDman a răspuns:

La inceput, stai linistit in banca ta si observai pe ceilali, ca sa stii la ce sa te astepti de la ei... in 3 saptamani o sa te obisnuiesti.