| Narco a întrebat:

Nu am inteles prea bine faza asta. Ieseam din liceu cu o colega si mergea in dreapta mea, dupa care a zis: "Stai sa trec in stanga că mna". Dacă o fată stă în dreapta ta înseamnă că te place? Sau Invers?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice fata, cat de cat educata, merge in partea dinspre marginea trotuarului. Baiatul are rolul de a o apara de loviturile din contrasens. Cum, normal, ar fi sa mergem pe dreapta ea trebuia sa fie in partea dreapta. Cum nu se mai face educatie in ziua de astazi, voi n-aveti de unde sa stiti asta. Cat despre "partea in care merge dovedeste ca te iubeste sau nu" este o tampenie. Partea in care merge dovedeste cat ii needucata sau educata.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Superstiții crezi asa ceva? Minciuni.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

I s-a părut că arăți mai frumos din partea stângă.winking

| Bizon95 a răspuns:

Cand o sa fiti casatoriti o sa vrea sa doarma in partea stanga a patului big grin

in rest, superstitii babesti, pe vremea mea, era cu capacele de canal, alea cu 6 gauri erau cu noroc, alea cu 4 gauri, cu ghinion big grin

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Doamne, cata lipsa de creier aveti...

| Arahide40 a răspuns:

Nu neaparat, asa ii place ei. mama mereu sta in partea dreapta, daca eu ma mut iar ea e in partea stanga nu se simte bine, la fel si fosta prietena, ea se punea pe partea stanga pentru ca nu ii placea sa stea pe partea dreapta..ciudat

| Vikings1996 a răspuns:

Buna,se zice ca femeia e mana dreapta a barbatului poate are ea niste pitici in cap de crede in tot felul de superstitii sau sa nu dea impresia ca sunteti impreuna celorlalti din jur.