| Randyfann008 a întrebat:

oare iau vreun premiu cu media anuala 8.93? sunt al 6-lea din clasa

Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

Depinde si de restul mediilor si de cati copii sunteti in soala. Oricum dacă zici ca esti al VI-lea de o mentiune te poti apropia!

| Randyfann008 explică (pentru kiri11):

In clasa suntem 10 si sunt al 6 lea

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Are vreo importanță dacă ai luat sau nu premiu?
Trebuie să se laude mămicuța ta la prietenele ei?
Tu te pregătești pentru viață nu pentru note și pentru premii.
Va trebui să știi cum să calculezi cît ciment ai nevoie pentru o construcție, cîți metri de pînză ai nevoie pentru a confecționa 1000 de cămăși, cîte hectare are ferma pe care o conduci, cîte bare de fier ai nevoie pentru construirea unui garaj, cîți bani trebuie să aduci de la piață dacă vinzi 1.000 de kilograme de roșii, etc, etc.
La acel moment nu te va întreba nimeni dacă ai luat sau nu premiul întîi la școală.
Hai, pa!

| Randyfann008 explică (pentru corolav):

Si cand vrei sa te angajez undeva crezi ca te angajeaza fara premii? trebuie sa fi printre ai buni

| neutrino a răspuns:

Vrei sa iei premiu anul acesta, cu media de anul trecut? Pentru anul acesta pretentiile au crescut mult mai mult.

| Dragos_Munteanu_1992 a răspuns:

Mai ai un semetru, poti sa te pregtesti mult mai bine si sa ajungi printre primii 3. In general se dau 3 premii: I, II, III si doua sau trei mentiunii, dar asta depinde de profesoara

| Randyfann008 explică (pentru Dragos_Munteanu_1992):

Nu cu media 8.93 sa fie media anuala
pe anul asta, mentiune mai pot lua?

Întrebări recente