| PicakuElectr1ze a întrebat:

Pfoai...sunt in clasa a XII-a si sunt praf la matematica XD.La romana si mate am media 5 si peste 1 an vin examenele.

Deci in 2015-2016 daca iei 4 pici si daca iei 5 sau 5+ treci.

Intrebarea mea este : In 2016-2017 daca iei 4 treci sau pici la examene?

P.S:Stiu ca unii dintre voi veti spune (Asta e prost tare). =]]

Funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"... veti spune (Asta e prost tare)" rolling on the floor

Trebuie să iei MINIM 5 la fiecare din cele 3 probe scrise şi media generală de BAC să fie de MINIM 6!
Pentru media generală de BAC se face media aritmetică ( simplă ).

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi detalii despre BAC-ul din 2016 în Ordinul M.E.C.Ş. nr. 5080/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......ional-2016

http://subiecte2016.edu.ro/2016/bacalaureat/index.html

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

In viata e simplu. Dupa o vreme trebuie sa ai grija singur de tine. Ca altii nu vor avea sau nu vor putea.

Nu trebuie sa treci examenele. Nu esti singurul care pateste asta.

Iar despre viitor, poate nu o sa il ratezi, dar cu siguranta ai sanse extrem de mari sa o faci.

Depinde de tine cat de tare te mobilizezi.

Personal cred ca pentru urmatorii ani 16-17 va fi la fel ca in 15-16 cel putin. Nu are sens sa scada nota de trecere.

| MaybeJustMe a răspuns:

La mai mult ca sigur 5, dar incearca sa inveti. Du-te fa meditatii, schimba pe profesori pana gasesti unul care iti explica babeste.

| SatanicBear a răspuns:

Trebuie sa ai minim 5 la fiecare examen si media celor 3 note mai mare sau egala cu 6 (inclusiv 5.99).