| Robert17x a întrebat:

Salut TPU, stie careva care este programa pentru BAC la romana pe real anul asta? Ca nu gasesc nicaieri mai exact ce opere poate sa pice

5 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Cel mai bine ar sa il intrebi pe profesorul/a de romana pe care o ai la scoala.
Te-qs fi ajutat mai mult dar eu am fost la uman si nu stiu daca si voi la real aveti de invatat aceleasi opere literare.

| Robert17x explică (pentru LordCristobal):

Profa noastra de romana e vai de capul ei si intr-adevar,nu avem aceeasi materie eu fiind pe real, dar nu stiu ce sa zic, am vazut ca in niciun an nu a picat un autor necanonic, nici la uman, nici la real

| Robert17x explică (pentru DonMoldo):

Am inteles, dar de exemplu vad acolo Ion Pillat si altii care nu sunt autori canonici si mai jos scrie ca pot sa se dea la bac chiar daca nu sunt canonici. Cam ce sanse ar fi ca deja ma enerveaza sistemul asta cu atatea opere inutile mai ales ca-s pe profil real

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Poate pica orice operă literară, nu te baza pe ceea ce scrie în variante.