| MrBiology a întrebat:

Stie cineva de unde pot descarca subiectele din anul 2012, 2011, 2010 de la concursul George Emil Palade clasa a VI-a?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU le-am găsit nicăieri pe net :(
https://www.google.ro/#q=subiecte+concursul+George+Emil+Palade

Sunt doar cele din 2013 şi 2014...

Toate cele bune.

| MrBiology explică (pentru bursuc001):

Mersi! Stii cumva in ce an s-a infiintat concursul, sa stiu daca mai are rost sa caut?

| bursuc001 a răspuns (pentru MrBiology):

Cu plăcere happy

Nu ştiu exact în ce an s-a înfiinţat concursul, dar am observat pe un site ( nu mai reţin care ) - în timp ce căutam acele subiecte - că în 2009-2012 s-a desfăşurat doar în judeţul Prahova, apoi au mai fost 2 ediţii de concurs interjudeţean ( 2013 şi 2014 )...

Pentru anii anteriori ( 2009-2012 nu am găsit decât rezultatele elevilor de la concurs ).

O zi frumoasă.