| Onlares a întrebat:

Salut Tpu.Sunt clasa a 8-a si am ramas corigent la matematica.Nu mi-e frica ca nu o sa in august dar mi-e frica la ce liceu o sa mai ramana locuri.Chiar nu vreau sa invat printre cocalari (no hate). Vreau sa intreb cum e la corigenta si mai exact cum te repartizeaza la liceu?

2 răspunsuri:
| Rainmaker a răspuns:

Salut Onlares!
Grea problema dude.Cu siguranta vei avea si tu loc intr-un liceu mai "la asfalt" cum iti place tie.Nu esti singur sub soare si locuri sunt destule. Problema cu rromii nu poti s-o rezolvi. Tine de bafta fiecaruia. Oricum, nu-ti fa griji, au ajuns pasari destul de rare prin liceele patriei.La corigenta cum sa fie? Vei da o lucrare scrisa si s-ar putea sa promovezi, mai ales daca profesorul s-a plictisit de fata ta si vrea sa scape de tine.Multa bafta omule!

| naty1919 a răspuns:

Nu am trecut prin asta dar cred ca zilnic ar trebui sa faci niste exercitii si sa te mai uiti peste caietele pe care le-ai avut, adica ma refer la faptul ca ar trebui sa te uiti la exercitiile care le-ati facut in clasa. Mult succes!
Nu sunt sigura daca o sa ai probleme la repartizeaza la liceu.