| GabiTheFEAR a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si nu stiu ce liceu sa aleg.Imi puteti recomanda unul? Imi place matematica(nu sunt as, medie 9), fizica(medie 10), chimie(medie 10). Vreau sa aleg liceul potrivit, o facultate pe masura dar vreau sa am un job in care se castiga bine.Ce imi recomandati?

1 răspuns:
| brxa a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ce ITI PLACE TIE mai intai, si ce ti-ar placea sa faci pe viitor. Nu conteaza prea mult liceul deoarece poti alege orice facultate vrei, nu mai conteaza profilul atat de mult, pentru ca exista persoane care au fost pe filologie si au devenit medici ( dar s-au pregatit in privat ) Daca tie iti place matematica, fizica, chimia ti-ar recomanda stiinte ale naturi, sau daca nu, chiar mate-info. Acum depinde si ce licee sunt la tine in oras, dar daca intri intr-un liceu bun si pe un profil greoi ( stiinte ale naturii ) trebuie sa te mentii cu invatatul. Inginerii castiga bine laughing