| BogdanTheo a întrebat:

Salut TPU,
Sunt clasa a 9-a si am ramas corijent la disciplina chimie, am o profesoara dificila si am auzit ca pot face o cerere prin care ii solicit Directorului sa dau corijenta cu alt profesor de chimie?

Ati mai auzit aceasta varianta?
Cer sprijin celor care au mai trecut prin asa ceva si stiu ce e de facut!
Apreciez si sfaturile cu privire la alte variante prin care pot da corijenta cu alt profesor!
Mentionez ca vreau sa ma tranfer la alta clasa!

Multumesc, DAU FUNDA raspunsului care da "roade"!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Exista o astfel de varianta, dar trebuie puternic motivata!

| iCappy a răspuns:

In primul rand nu ma mir ca ai ramas,, corijent'' se scrie, Corigent'
Nu cred ca poti.

| Rebecca123 a răspuns:

Pai la corigenta, se prezinta toti profesorii de acea materie.Nu te ingrijora, la corigente aproape toata lumea trece indiferent de materie.

| BogdanTheo explică (pentru Rebecca123):

Nu cunosti profesorul... la corijeta o sa fie doar acel profesor...

| Garielu a răspuns:

Nu,nu cred ca poti schimba profesorul.