| NemerniCooll a întrebat:

sunt clasa a9 a pe profil stiinte ale naturii si ma bate gandul sa ma transfer la profil de mate-info intensiv engleza, ar fi o alegere buna avand in vedere ca vreau sa urmez mai departe academia fortelor aeriene, mai pe scurt sa ma fac militar? Si alta intrebare, este importanta materia pe care se face in clasa 9 in raport cu examenele de bacalaureat? Ma refer pentru aceste 2 profiluri.

Răspuns Câştigător
| FDJYHRF a răspuns:

Sunt pe mate-info si da materia de clasa 9 se da la bac la fizica biologie si chimie dar poti sa iti alegi materia din urmatorii ani. Daca vrei sa devii militar sfatul meu e sa te muti te va ajuta mult mai mult. e mai greu dar daca iti place e super usor, la stiinte nu stiu...

| NemerniCooll explică (pentru FDJYHRF):

Am o reținere pentru transfer, deoarece mă tem sa nu fie prea greu bacul având în vedere că este și intensiv engleza, și din câte am înțeles este destul de greu, și se dă și din engleza la bac, pe lângă romana, mate și acea materie la alegere. A-și vrea sa rămân în speranța că poate iau nota mai mare aici la bio-chimie

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te descurci la mate merită să te transferi.