| Adrianxhx a întrebat:

Salut TPU!
Sunt in clasa a 12 a și nu ma simt pregătit sa dau bacul acum în iunie dar am apucat sa ma înscriu deja!
Dacă nu ma prezint este vreo problema?
Pot sa mai dau după în sesiunea din august dacă nu ma duc acum în iunie?
Mulțumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu zic ca e mai intelept sa dai acum, s-ar putea sa ai o surpriza placuta daca incerci.Amanarea nu te va ajuta, cel mai probabil.Zic asta in sensul urmator: eu cunosc persoane care nu au mai invatat nimic, desi asa sperau, asa isi propuneau, astfel ca ar fi preferat pana la urma sa-l dea in iunie, alaturi de toti ceilalti.In felul acesta te bucuri de vacanta de vara, in loc sa te stresezi si mai mult.Este nota importanta pentru admiterea la facultate? Sau de ce doresti sa amani?

| Adrianxhx explică (pentru dullcat):

Da, este destul de importanta pentru facultate din păcate și as vrea sa iau și eu o nota mare la bac!
Am realizat asta prea târziu!
Și de asta vreau sa dau în august ca sa nu am regrete mai târziu!

| dullcat a răspuns (pentru Adrianxhx):

Am inteles.Dar repet, daca nu te tii de invatat si nu ai un program riguros, degeaba amani. Oricum decizi, succes!

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Sa nu faci greseala sa nu te duci.Pai tu crezi ca o sa mai ai chef de invatat vara cand toata lumea se duce la mare si se distreaza?
Nu stiu pe ce profil esti dar mai trage un pic tare cu invatatul pana cand vine Bacul si poate o sa ai o medie buna de trecere.

| sammie a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa dai acum. Inveti si o sa iei nota mare.

Răspuns utilizator avertizat
| Adrianayyyrt a răspuns:

Nu cred că este vreo problema daca nu te prezinți in sesiunea din iunie, însă era important să cunoști la ce nivel te afli, dacă în simulare ai reușit să "promovezi" eu zic sa te prezinți n ai nimic de pierdut. Și eu am bacul acum in iunie și mă simt ca și tine, nepregătită.

| Adrianxhx explică (pentru Adrianayyyrt):

Problema este ca am nevoie de media de la bac pentru facultate și mai mult de 6 sau 7 nu o sa iau!