| Extasyy a întrebat:

Salut TPU! Sunt in clasa a 9a si vreau sa ma transfer de la mate info la filologie la urmatoarea vacanță dintre module, deoarece nu imi place ca studiez la info in clasa limbajul C++ si, terminand liceul, nu as vrea sa studiez ceva ce nu imi place. Eu doresc sa am mai mult timp liber si sa invat singur programare, limbaje precum CSS, HTML, Js etc. si as alege ca facultate FSEGA, departamentul Informatică Analitica. Este o decizie buna de a ma transfera? Se poate efectua un astfel de transfer intre module?

1 răspuns:
| Julyly2089 a răspuns:

Trebuia sa te gândești de mai mult timp, acum e prea tarziu pentru ca se termina vacanta. Poți sa te mulți la finalul anului maxim(multă lume se muta)Insa eu nu ti-as recomanda sa te muti mai ales ca vrei sa mergi în domeniul informaticii. La finalul anului se face și Html si Css dar din câte am înțeles asta ține de tic, nu de info. Mai bine te muti la științe sociale sau științele naturii pentru ca acolo se face mate pana în clasa a 12-a și o sa îți trebuiască la facultate. Deși cel mai bine ramai unde ești ca e foarte bine pentru ce facultate vrei sa faci.