| SanduEu123456 a întrebat:

Salut TPU, sunt in clasa a9a (profesionala), as vrea sa stiu daca ma pot transfera la liceu normal, ce trebuie facut? (Se poate face acest licru?)

4 răspunsuri:
| ClaRa91 a răspuns:

Liceul e liceu, profesionala e profesionala.
Tu nu ai avut medie sa intri la liceu. Deci esti slab pregatit.
Daca vrei sa faci liceul vei merge la seral.

| SanduEu123456 explică (pentru ClaRa91):

Deci nu se poate acest tip de transfer, asta e =)

| Sjhxjcks a răspuns:

În primul rand trebuie sa ai medie mai mare sau egala cu media ultimul admis în clasa în care vrei sa intri. Acum toate școlile profesionale se numesc LICEE TEHNOLOGICE Nu știu exact ce trebuie să aduci(fise ceva documente) sau ce trebuie făcut. Mergi la liceul la care vrei sa te transferi și vezi ce îți trebuie (dacă te încadrezi în aceste conditii)

| hotdog444 a răspuns:

Da, dar trebuie sa iti permită media.