| RoGamerUp112 a întrebat:

sunt la un liceu tehnic (electronica si automatizari) si planuiesc sa ma transfer din clasa a 10 fiidnca nu am medie de admitere la un liceu de mate-info cu media de intrare 7.70, planuiesc ca in vacanta asta sa ma apuc de invatat la mate, fizica, info pentru diferente
Dar intrebarea este : Ce ar trebui sa invat pentru diferentelele la mate-info?
Va rog sa imi spuneti clar, o sa iau si meditati
Dau fundita

Răspuns Câştigător
| BarbieGirl13 a răspuns:

Eu cred ca e posibil sa te transferi inca din al doilea semestru din clasa a 9-a. Eu atunci m-am putut transfera. In fine, depinde ce profil de mate info vrei..ca daca vrei intensiv engleza, cred ca trebuie sa dai si la engleza, dar daca nu, cred ca dai doar la info. Asa se face. Daca nu faci materia la profilul respectiv, trebuie sa dai examenul ala de diferenta. De exemplu daca din toamna tu nu o sa faci info, trebuie sa dai din info diferenta. Daca faci toate materiile care se fac acolo, nu mai trebuie sa dai nici o diferenta..doar daca nu faci o materie. Daca faci in plus, acelea nu vor mai conta la media generala in al doilea semestru.
Trebuie sa inveti ce au facut cei de acolo din clasa aia in primul semestru la info. Din aia se da testul. Incearca sa vorbesti cu cineva din clasa aia si sa ii ceri caietul. Daca nu ti se pare asa greu si te poate ajuta ceva elev din clasa respectiva cu niste explicatii, poate nu vei mai avea nevoie de profesor. Bafta!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa inveti toata materia predata in cl. a IX-a la mate-info la obiectele la care vei da diferente.