| RoGamerUp112 a întrebat:

am intrat la profilul de electronica si automatizari
1.As putea sa ma transfer la profilul de mate-info media ultimului intrat fiind 7.70, fara media de admitere la liceu
2.La ce materii ar trebui sa dau diferente pentru a intra la profilul de mate-info
3.Cat de greu ar putea sa fie, conteaza daca mai sunt locuri libere, profilul avand 112 locuri

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Poti sa te transferi in vacanta de vara, nu dai diferenta singura conditie este sa ai media>= cu media ultimului intran in acea clasa. trebuie umblat oleaca pe la inspectorat

5 răspunsuri:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Asa, si? Unde ai intrat, la MIT?

| Ara997 a răspuns (pentru KronstadtResurrection):

Nu rade ca nu sti de unde sare iepurele.
exemplu de copii care pleaca de jos, de la colegii tehnice, au minte brici, pe urma isi dau seama ori profii ori parintii si-i transfera la liceu de top ( transfer pe bune cu diferente cu invatat pe branci pentru recuperat). pe urma ii vezi ca tzasnesc pur si simplu in fata, ies printre primii si de aici ajung la o facultate serioasa cu admitere cu tot ghiveciul, pe urma sunt selectati la ONIS si mai vin si cu ceva la gat.
p.s. cunosc caz concret. asa ca e bine sa incurajam pe cei care se gandesc sa urce nu conteaza de unde pleaca, conteaza determinarea si bagajul genetic de la mansarda.

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru Ara997):

Chiar nu radeam. Prin postarea mea aratam ca nu a spus despre ce oras si licee este vorba. Chiar lucrez in domeniul ales de el/ea si eram curios sa vad cat de incurcate mai sunt caile... accederii pe culmile inalte ale profesionalismului. happy

| Ara997 a răspuns (pentru KronstadtResurrection):

Transferurile se efectueaza cf. legii educaiei, in orice oras sau catun legile (teoretic) sunt aceleasi.
unii copii au calea "accederii" mai usoara, altii nu.
numai bine!

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru Ara997):

Multam de informatie. La cate "laude" aud despre sistemul actual de invatamant, credeam ca-i fiecare cu tarlaua lui. happy