| Victor_Adi_1994 a întrebat:

sunt un membru nou si vreau sa va intreb ceva, ce sa fac, sunt in clasa a 11 a pe semestrul 2 am ramas corigent pe vara la Romana,ce sa fac credeti-ma imi este rusine sa spun parintilor ca am ramas corigent, nu de alta dar sunt mai duri... si chiar nu stiu.Stiu ca multi o sa radeti de mine pe tema asta dar sunt tare trist, nu stiu nici cand se dau corigentele si in plus mai plec si la mare si imi este frica sa nu pice in aceiasi zi cu testul de trecere in a 12 de la corigenta...Dau FUNDA! Va rog seriozitate, Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ce să faci? Ia taurul de coarne! Spune acasă că ești corigent, află când se dau corigențele și amână marea sau renunță la ea, că n-o fi foc, nu se mută din loc!
Pune-te cu burta pe carte în vara asta și recuperează tot ce ai pierdut, vine anul care se termină cu bacul și în clasa a XII-a nu vei avea timp să recuperezi.
Uite un mic ajutor http://lecturirecenzate.ro/ Spor la învățat și baftă la corigență!

| Victor_Adi_1994 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am taria necesara sa le spun, Oricum multumesc mult pentru raspuns! Si multumesc pentru site, foarte ajutatorhappyVoi vedea ce voi face! Multumesc inca odata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Victor_Adi_1994):

Sper să-ți fie de folos sfatul meu. Fii bărbat, Victor, doar n-o să te omoare. Promite-le ferm că vei învăța toată vara, fă-ți un program de învățat și arată-li-l, ai să vezi că n-o să fie dracul chiar atât de negru. Dar vezi cum te porți după aia! big grin

4 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

De zis trebuie sa le zici frate... duri sau nu trebuie sa stie.

| Bogdyy161 a răspuns:

Salut! consider ca ar trebui sa le spui parintilor tai chiar daca sunt mai duri pentru ca daca o sa te prinda ca iai mintit o sa fie si mai rau.asta e parerea mea. funda plzzz!