| HanOgHun a întrebat:

Termin clasa a noua si vreau sa ma pregatesc din timp pentru facultate. Facultatea vreau sa o fac in Danemarca, drept cu specializarea in criminalistica. Insa sunt constienta ca doar cu limba engleza nu ma pot descurca, asa ca am inceput sa invat daneza. Am inteles ca e foarte grea limba si de aceea tind sa cred ca mai multe surse de invatare mi-ar prinde bine. Pe langa gramatica pe care o invat sistematizata, am gasit pe Scribd tot felul de documente, mi-am instalat 3 aplicatii pe telefon si radio. Totusi, am cautat filme sau muzica in limba aceasta dar nu am gasit.
Ma puteti ajuta cu niste filme sau cu muzica, ceva care m-ar putea ajuta?

2 răspunsuri:
| hopeXxminnie a răspuns:

Nu stiu daca mai ai contul dupa atatia ani dar eu vreau sa stiu mai multe despre facultate, cum se numeste si unde estie localizata?

| Ralucabcdefgh a răspuns:

Salut! Eu locuiesc in Danemarca, in orasul Aarhus si stiu niste melodii in daneza. Sunt destul de complicante si sunt combinate si cu putina araba pentru ca in Danemarca sunt foarte multi arabi.Aji Aji-Basim, Djames Braun- fugle, Basim -Comme Ci Comme Ca ft. Gilli