| Ch3ls3a91 a întrebat:

.trec in clasa a 12 si nu stiu la ce facultate sa ma duc? Aveti idei? Sunt la profil filologie. am vrut in politie sau jandarmerie, dar m-am razgandit..mentionez ca o sa dau BAC la geografie
FUNDA!

5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Poti sa te duci la facultatea de Geografie (vezi ce specializari au, sunt destule), poti sa te duci la Limbi straine, Litere, Socio, Psiho, Stiinte Politice, Ase, Arhitectura

Te poti duce si la Biologie, Chimie (sunt facultati unde se intra doar cu dosar), te poti duce la Medicina (admitere).
Te poti duce unde vrei tu, de fapt :*

| 1231242 a răspuns (pentru Yurisa):

Bună!
Tu ce facult ai făcuthappy?

| Yurisa a răspuns (pentru 1231242):

Bună, eu abia am dat bacul laughing am aplicat deja la doua facultati deci intreaba-ma peste 3-4 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-a intai bac-ul si vezi dupa.

| Anon31241212 a răspuns:

La politie este foarte bine. Dupa ce termini ai deja post asigurat. Daca nu te tenteaza poti da la psihologie. Astea mi se par cele mai potrivite.