| anonim_4396 a întrebat:

Trist dar, astazi s-au incheiat mediile si am aflat ca sunt corigent la matematica. sad

Sincer nu ma asteptam ca doamna profesoara sa ma lase corigent, desi nu imi place matematica ma straduiesc.

Oricum, intrebarea mea este:

Daca am ramas corigent pe semestru [semestru I] ma mai pot transfera la un alt profil pe al 2-lea?...

Astept raspunsuri.

Nu vreau nici un raspuns la misto, daca te crezi inteligent, du-te in fata oglinzii si razi de unul singur. straight face

Funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din nefericire, nu! Imi pare foarte rau, incearca sa te straduiesti mult mai mult in urmatorul semestru, lucreaza suplimentar pentru ca matematica e extrem de importanta!

Daca personal cunosti pe cineva ce se pricepe la matematica, roaga-l sa te ajute, dar totusi lucreaza tu si vei vedea rezultate.

Iti urez multa bafta, iar in semestrul urmator sa iesi cu 6 sau chiar mai mult!

7 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

De fapt este important ca ai ramas corigent cu 4, deoarece este mai usor de corectat in al doilea semestru.In al doilea va trebuie sa iei minim 6 ca sa treci.

| anonim_4396 explică (pentru anss23):

Este mai uşor de corectat acest 4 decât ce, decât un 3? sau?

Nu e o întrebare retorică, chiar vreau să ştiu la ce te-ai referit.

| anonim_4396 explică (pentru anss23):

Dar un 5.50 nu merge?;/

| anss23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,decat un 3. Daca media pe al doilea sem. iti iese 6 cele doua adunate dau 10.10 impartit la 2 =5.Si cum media de sfarsit de an nu se rotunjeste orice mai mic de 5 inseamna ca ramai corigent.Eu asa stiu.thinking Adica daca pe al doilea semestru ai media 5, 9:2=4.50,si nu se rotunjeste la 5.Si daca ti-ar iesi 5.50 se rotunjeste la 6, deci e acelasi lucru.

| anss23 a răspuns (pentru anss23):

Corigent*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oh. am uitat sa mentionez, am ramas corigent cu : 4. Dar asta nu este important.

| pikaღ a răspuns:

Nu nu te mai poti transfera ca si eu vreau sa ma transfer la alt liceu si eram aproape sa raman la mate(nici eu nu ma pricep)