Întrebare recomandată | Alecsx123 a întrebat:

Urmeaza sa ma inscriu la facultate zilele acestea si sunt cam nehotarat unde sa imi depun dosarul. As vrea sa-mi spune-ti si mie care sunt facultatile care sunt mai agreabile si intelegatoare in ceea ce priveste angajatul pe timpul facultatii. Vreau raspuns doar de la cei care au avut aceasta experienta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei la facultate la zi o sa fie greu sa si muncesti in acelasi timp pentru ca nu prea poti lipsi si la munca ai un program care de asemenea trebuie respectat. Poti sa faci facultate la fara frecventa. Daca esti la zi la facultate este greu pentru ca nu faci fata, nu este vorba doar ca trebuie sa rogi pe unul si pe altul sa iti dea cursurile dar trebuie sa te prezinti mereu la lucrarile practice, unde se face prezenta si acolo daca ai absente nu te primeste la examen. La o facultate de stat, la privat nu stiu.

| Alecsx123 explică (pentru anonim_4396):

Eu tind spre USAMV Bucuresti la fac. de agricultura, stiti ceva legat de aceasta facultate? bineinteles ca m-am interesat si eu cate putin dar nu stiu indeajuns informatii. Ma puteti ajuta? numai daca stiti :d

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Totul depinde de cat esti de performant.

| neutrino a răspuns:

Mergi la facultatile private si acolo vei gasi multa intelegere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iti alegi tu profilul apoi cauti facultatile, dupa care mergibla secretariat si discuta despre situatia ta. Vei cel mai bine indrumat. Am colegi care au terminat o facultate la zi+job part-time asa ca orice e posibil.
Succes.