| Alin1009 a întrebat:

Verisoara mea termina anul acesta liceul si nu stie la ce facultate sa dea. Termina un profil de filologie - engleza la un liceu bun. Precizez ca e o fire constiincioasa care invata. Ea vreia sa dea la litere, eu am sfatuit-o sa faca o limba straina ( de ex portugheza, germana, etc). Vreo parere?

2 răspunsuri:
| Cristi112 a răspuns:

Draga mea, mai intai invata tu romana si apoi indruma pe cineva sa dea unde zici tu, in vremea noastra e foarte bine pentru o fata sa devina asistenta, cu totii stim asistentele de la spital care obtin bacsisuri grase la injectii, si apoi in timpul liber iti poti gasi si prin zona ta oameni care sunt nevoiti sa faca injectii si nu se pot deplasa la un dispensar.

| Alin1009 explică (pentru Cristi112):

Imi pare rau daca v-am ofensat cu greseala mea, nu v-am cerut parerea in materie de limba romana. Tot generatia voastra a implementat "atentiile" si "bacsisurile" la medici si asistente? Si e "Dragul meu".