| Celetano2020 a întrebat:

Vreau să știu la ce profil școlar liceal se predă Fizică din clasa 9 până în clasa 12?

10 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Eu stiam de liceul Economic. Dar poate ma insel.

| Florin9Florin9 a răspuns:

La real, științe ele naturii.

| Osneros a răspuns:

La real sigur.

| iamprettybored a răspuns:

La stiinte ale naturii se face F1, cea mai multa fizica, 3 ore pe saptamana in toti anii de liceu.
La mate-info se fac doar două ore, iar la profil tehnologic cred ca tot 2 ore, sau chiar 1, depinde de profil.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru iamprettybored):

Am avut chiar 4 ore pe săptămână în a12a.

| iamprettybored a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Cred că ai avut o oră de opțional, obligatorii sunt 3 ore (noi facem 3 ore și sunt a 12-a)

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru iamprettybored):

Da, așa-i

Succes la bac!

Și să nu alegi să dai bacul la fizică big grin

| iamprettybored a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Mersi!

Hehe fix la fizică dau bacul happy Dintr-a noua m-am hotărât. Dar ce-i cu el? laughing

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru iamprettybored):

Teoretic e cel mai greu sad
(în comparație cu biologia și chimia).

Dar dacă ție îți place materia sigur te vei descurca happy, mă gândesc că nu ai ales întâmplător big grin

Eu am ales biologia că la chimie ai fizică mă speriau problemele. (aplicațiile cu numere și formule gen big grin ) nu le stăpâneam aproape deloc, adevărul e că nici nu m-am străduit prea mult să le înțeleg big grin

| iamprettybored a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Într-adevăr așa e, eu am avut doar noroc sa am o profa super faină într-a noua și sa înțeleg materia. Altfel aș fi dat și eu tot la bio probabil.