| xbastanu a întrebat:

Salut tuturor. Ce opere trebuie invatate pentru simularea la romana (clasa a 11-a ). Si care e cel mai bun site de unde as putea sa invat. Dau funda celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| Danamariana a răspuns:

Iti zic invata floare albastra sau luceafaru apoi alexandru lapusneanu si moara cu noroc (daca esti genu care nu invata ajunge una) baltagul(desi sigur nu ne pica roman) si o scrisoare pierduta.a da si basmul harap alb restul invata curentele si succes si tiewinking